"Yo siempre me había imaginado el paraíso bajo la especie de una biblioteca."
"Ben cenneti hep bir çeşit kütüphane olarak düşlemişimdir."
Jorge Louis Borges

1 Mayıs 2012 Salı

ANTİK YUNAN'IN KÜLTÜR TARİHİ-EGON FRİEDELL

 Antik Yunan'ın Kültür Tarihi bu eşsiz tarih felsefecinin olgunluk eseridir. Bu kitapla okuyucu antikçağa daha önce hiç bilmediği kapılardan girecek, hem eğlenip hem öğrenirken kafasındaki o mermer ve soluk imgeler değişecek, "klasik" dünyanın "modern" dünyayla nerelerde çakıştığını görecek.

 Friedell edebi, renkli üslubu ve o engin bilgisiyle hem kültür tarihi meraklılarına hem de yaşamın geçmiş ve gelecek olduğunun bilenlere etkileyici bir insanlık destanı sunuyor.

Antik Yunan'ın kültür tarihini inceleyen kitap "klasik" dünyanın "modern" dünya ile çakışan yönlerine de değiniyor.

Egon Friedell'in ölümünden sonra 1950 yılında yayımlanan bu eseri, yayımladığı günden itibaren okuyucuyu büyülemeye devam etti.

Antik Yunan'ın Kültür Tarihi, bu eşsiz tarih fellsefecisinin olgunluk eseridir. Bu kitapla, okuyucu antikçağda daha önce hiç bilmediği kapılardan girecek, hem eğlenip hem öğrenirken kafasındaki o mermer ve soluk imgeler değişecek, "klasik" dünyanın "modern" dünyayla nerelerde çakıştığını görecek. 

Friedell edebi, renkli üslubu ve o engin bilgisiyle hem kültür tarihi meraklılarına hem de yaşamın geçmiş ve gelecek olduğunu bilenlere etkileyici bir insanlık destanı sunuyor.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

©2012 Kitap Önerisi


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
9